Con Passione fotografia

Barcelona stolica Katalonii


Link 12.05.2010 :: 15:18 Komentuj (0)
Miasto założone przez Fenicjan 300 lat przed Chrystusem stało się idealnym celem majówkowego wyjazdu. A wszystko zaczęło się przez film Allena - Vicky, Christina, Barcelona. Kompletnie nie w jego stylu, ale po tym filmie urodził nam się pomysł w głowie.... a może tak do Barcelony, bo w filmie wygląda na miejsce, które nam się spodoba?? No i od słów do czynów polecieliśmy do Katalonii. Miasto nie przywitało nas niestety piękną pogodą, więc musieliśmy na szybko zmienić plan zwiedzania. Na pierwszy ogień poszło akwarium i wszelakie muzea. W tym muzeum Picassa.
W akwarium zrobiły na nas wrażenie tropikalne ryby, rekiny, ośmiornice i wiele innych stworzeń morskich.Sam sposób ekspozycji flory i fauny podwodnej był bardzo efektowny.Dalej naszą uwagę na sobie skupiła twórczość Antoniego Gaudiego - katalońskiego architekta, którego styl jest tak charakterystyczny, że trudno pomylić go z dziełami jakiegokolwiek innego architekta.

Pałac Güell, który Gaudi zaprojektował w latach: 1886-1888. Piwnica zaprojektowana miała przywoływać na myśl jaskinie.


Casa Batlló - budynek przy Passeig de Gracia 43 z wnętrzami tak niesamowitymi, że chyba zdjęcia nie są w stanie do końca oddać efektu.

Casa Milà - ostatni świecki projekt Gaudiego, który mieści się przy Passeig de Grácia 92. Przez Katalończyków nazywany również La Pedrera czyli Kamieniołom. Tłumaczyć dlaczego raczej nie trzeba... wystarczy spojrzeć na jego fasadę.

SalonWyjście na dachNo i dach - zapierający dech w piersiach widok i przejaw ogromnego talentu architekta

Kolejnym dziełem Gaudiego, który mieliśmy przyjemność podziwiać to park zaprojektowany na zlecenie swojego przyjaciela Eusebio Güella. Projekt, który nie został ukończony, a dziś jest miejskim parkiem z kilkoma budowlami wartymi uwagi.

Wieczorem udaliśmy się do Barcelonetty czyli rybackiej dzielnicy Barcelony położonej nieopodal portu.Rzut oka z okna hotelu na La Rambla - główny deptak od Plaça
de Catalunya
w kierunku portu i kolumny Krzysztofa KolumbaKolejny dzień rozpoczeliśmy od zwiedzania chyba jednego z najbardziej charakterystycznych obiektów w Barcelonie mianowicie - Sagrada Familia. Niedokończone do dziś dzieła Gaudiego.Spore wrażenie zrobił na nas kompleks olimpijski na wzgórzu Sants-Montjuïc.
Oto fasada stadionu i najbliższa okolica.

A na deser wybraliśmy się do La Font Màgica na placu Hiszpańskim. Niestety ale zdjęciami nie da się oddać efektu jaki robi ten niesamowity spektakl. Jak tylko uda nam się zmontować film z wyjazdu do Barcelony, to z pewnością jest częścią będzie relacja z tego przedstawienia.Była to nasz pierwsza wycieczka do stolicy Katalonii, ale w pewnością nie ostatnia. Zostało nam jeszcze trochę rzeczy do obejrzenia.
O mnie

Archiwum

2019
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010

Kategorie

Śluby(18)
Świat wokół mnie(5)
komercyjne(1)
Brzuszki(1)
Zakochani(1)

Linki

Załóż bloga

Księga gości

Wyślij wiadomość

All right reserved to Con Passione 2010, powered by Ownlog.com & Fotolog.pl